Asystent Osobisty Osoby Niesamodzielnej

Asystent Osobisty Osoby Niesamodzielnej

W związku z realizacją projektu „Centrum Usług Społecznych w Lubiczu” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet: 8 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: FEKP.08.24. ogłaszamy nabór uczestników do projektu na usługę:

Asystencja Osobista

Głównym celem usługi jest wsparcie aktywności osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności), np. pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, umawianiu wizyt lekarskich czy aktywizacja społeczna. 

Adresatami usługi są osoby z niepełnosprawnościami, ale także osoby jeszcze niezdiagnozowane lub nieposiadające aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, a wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Usługi realizowane  będą w okresie 10.2024r. – 06. 2027r. W okresie świadczenia usługi rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, w ramach dostępnych środków finansowych zaplanowanych na ten cel w projekcie.

By wziąć udział w projekcie będzie trzeba spełnić następujące kryteria:

  1. Kryteria obligatoryjne (charakter zero-jedynkowy):
    1. Osoby mieszkające w rozumieniu kodeksu cywilnego lub pracujące lub uczące się na terenie woj. kuj.-pom. - Gminy Lubicz- weryfikacja na podstawie wystawionych na daną osobę i jej adres zamieszkania dokumentów. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą IZ – oświadczenie, status ucznia - weryfikowane na podstawie zaświad. ze szkoły/placówki, zatrudnienie - weryfikowane na podstawie zaświad. pracodawcy.
    2. Osoby wpisujące się w grupę osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności) - kwalifikacja uczestników będzie weryfikowana na podstawie co najmniej jednego z dokumentów:
      • orzeczenie o niepełnosprawności lub inny dokument poświadczający stan zdrowia wydany przez lekarza, tj. orzeczenie o stanie zdrowia lub opinia lekarska,
      • decyzja z OPS/CUS dotycząca przyznania usługi opiekuńczej/specjalistyczne usługi opiekuńczej,
      • w przypadku braku możliwości pozyskania ww. dokumentów - oświadczenie o potrzebie wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstaw. czynności dnia codziennego
  2. Kryteria dodatkowe, które będą preferować następujące osoby (za każde 1 punkt):
    1. o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności
    2. z niepełnosprawnością sprzężoną;
    3. z zaburzeniami psychicznymi;
    4. z niepełnosprawnością intelektualną;
    5. z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10);
    6. korzystające z programu FE PŻ;
    7. zamieszkujące samotnie;
    8. w kryzysie bezdomności, dotknięte wyklucz. z dostępu do mieszkań lub zagrożone bezdomnością; 
    9. oraz dzieci wychowujące się poza rodziną biologiczną  

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 56 674 21 55

  • Loga UE